Ahoj svet!

Ahoj svet!

Na svojom blogu sa chcem venovať svojmu okoliu, Slovensku i svetu v oblasti dopravy, životného prostredia, športu, politiky  a ďalších aspektov nášho života. Budem tu vyjadrovať svoje vlastné názory a budem rád, ak sa mi k nim vyjadríte konštruktívne. S kritikou na moju adresu nemám zásadný problém, no príspevky, ktoré podľa mňa na moju stránku nepatria, budem bez milosti mazať.

Jedným z cieľov môjho blogu je vyjadrovať názory na dianie v obci, kde žijeme. Zodpovední sa môžu priamo odo mňa dozvedieť, čo si ako občan prajem a nebudú sa môcť vyhovoriť, že nepoznajú moje preferencie. Môj názor by ich mal zaujímať o to viac, že tu plánujem prežiť po zbytok svojho života. Poznám mnohé problémy a potreby našej obce a budem sa tu snažiť rozobrať ich príčiny a navrhovať riešenia.

Mnoho rokov sa venujem aktívne športu, najskôr s cieľom pokryť svoje záujmy, neskôr potreby mojich detí a už niekoľko rokov i potreby iných dospelých osôb a ich detí. V roku 2013 sme s kamarátmi založili občianske združenie s cieľom vytvárať podmienky na uspokojovanie športových a pretekárskych potrieb a napomáhať pri udržiavaní súčasných a rozvíjaní budúcich priestorov na športovanie v Ivanke pri Dunaji a jej okolí.“ Niečo sa nám darí, niečo zatiaľ nie. V tomto kontexte sa budem snažiť zistiť, ako môžeme dosiahnuť v tejto oblasti reálny úspech v prospech verejnosti.

O politiku sa so striedavou intenzitou zaujímam od novembra 1989. Som aktívny volič, ešte nikdy som nevynechal žiadne voľby. Snažím sa voliť vždy to najlepšie i za cenu voľby menšieho zla. V ostatných rokoch som zvažoval aj aktívnejšiu účasť v politike. Po viacerých rokoch občianskeho aktivistu a aktívnej práce v rôznych komisiách obecného zastupiteľstva som sa v roku 2016 rozhodol podporovať vznik novovznikajúcej politickej strany. Nastal čas posunúť sa ešte ďalej.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *