Majú o budúcnosti rozhodovať emócie?

Majú o budúcnosti rozhodovať emócie?

Niektorí moji kamaráti a známi mi v poslednej dobe hovoria, že voľby sú hlavne o emóciách a že tie chýbajú ľuďom v kampani koalície Progresívne Slovensko/Spolu. Som racionálne založený človek, hoci aj mnou burcujú emócie. Aj napriek nim stále vidím, koľko toho treba na Slovensku opraviť, zmeniť či vymyslieť úplne od základu. A podporiť, zaistiť atď. Mnohé strany stavili na emócie, sľubujú hory, doly, idú robiť poriadok, zoštátniť vily, rozdať ľuďom peniaze a pod.

Osobne nechcem nikomu nič dávať len tak. Štátne má aj tak patriť nám všetkým, len nám to kadejakí ksindli prehajdákali, rozdali svojim príbuzným, kamarátom, či obchodným partnerom, či priamo rozkradli. Uprednostním, aby si ľudia mohli slušne zarobiť a kúpiť si za to všetko, čo je pre nich nevyhnutné. A čím viac sa budú snažiť, tým viac si toho budú môcť dovoliť. Všetci, bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. To je podľa mňa fér.

Podáme pomocnú ruku tým, ktorí majú nejaký hendikep, alebo sa bez vlastného pričinenia dostali do zložitej ekonomickej situácie a nevedia si z nej sami pomôcť. Nedovolíme však nikoho a v prvom rade štát zneužívať. Aj to je fér, nie?

Snažíme sa počas kampane správať slušne, nezvyšovať ešte viac napätie medzi ľuďmi, nevyrábať o iných zosmiešňujúce videá. Prví sme vyzvali na spoluprácu a vytvorili skutočnú volebnú koalíciu. Ktokoľvek bude chcieť po voľbách vládnuť, bude musieť ubrať zo svojich špeciálnych požiadaviek. Bude sa musieť snažiť hľadať prienik s ďalšími stranami, ktoré vyznávajú podobné hodnoty. Verím, že to budú strany demokratického zmýšľania. To by bolo dobré pre všetkých. Aj pre tých, ktorí sa z trucu či nepochopenia ešte dnes chystajú voliť extrémistov.

Bol by som rád, aby voľby neboli o emóciách. Všetci by sme sa mali snažiť, aby boli o zodpovednosti. Kvôli nám všetkým, ľuďom žijúcim kdekoľvek na Slovensku.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *